Eerder dit jaar is er een wijziging op de Wet BIG aangekondigd, die inhield dat BIG-geregistreerde zorgverleners per 1 april 2019 verplicht worden hun BIG-nummer actief bekend te maken. Het gaat om een wettelijke verplichting. Het niet voldoen hieraan kan bestuurlijke boetes tot gevolg hebben. Kritiek vanuit de branche heeft tot een aangepast voorstel geleid. Hieronder wordt de laatste stand van zaken besproken.
Achtergrond wijziging
Doel van de voorgenomen wetswijziging is dat patiënten gemakkelijk het BIG-nummer van hun zorgverlener moeten kunnen achterhalen teneinde te controleren of zij bevoegd zijn om zorg te verlenen. Aanvankelijk was voorgesteld dat het BIG-nummer op alle plekken waar zorgverleners hun naam en beroep kenbaar maken dient te worden vermeld. Denk hierbij onder meer aan de e-mailhandtekening, het briefpapier, facturen, de website en vermeldingen op social media.
De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd houdt toezicht op naleving van de Wet BIG.
Kritiek
Het voorstel leidde tot veel kritiek en weerstand vanuit de branche. Als gevolg daarvan, en vanwege de administratieve lasten die gemoeid zijn met de wetswijziging, is aan de Minister verzocht de termijn voor invoering te verdagen.
De afgelopen maanden heeft de Minister overleg gevoerd met beroeps- en brancheorganisaties, Zorgverzekeraars Nederland en de Patientenfederatie Nederland. Tijdens deze overleggen is uitvoerig gesproken over de administratieve lasten en de noodzaak dat er voldoende tijd moet zijn voor de invoering van de nieuwe regels. Naar aanleiding hiervan is het voorstel aangepast.
Aangepaste voorstel
Uit het aangepaste voorstel volgt dat zorgverleners patiënten hun BIG-nummer moeten verstrekken als daarom wordt gevraagd. Het actief vermelden van het BIG-nummer is het aangepaste wetsvoorstel beperkt tot de website van de zorgverlener (of werkgever), de e-mailhandtekening en de wachtruimte waar de naam van de zorgverlener vermeld staat. Het aangepaste voorstel ligt inmiddels tot 30 september 2019 voor ter internetconsultatie.
Vervolg
De Minister streeft ernaar het aangepaste besluit uiterlijk 1 januari 2020 te publiceren en op 1 juli 2020 in werking te laten treden. Tot het moment van inwerkingtreding zal niet worden gehandhaafd door de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd.
Wij houden u uiteraard op de hoogte van de ontwikkelingen. Mocht u vragen hebben over het wetsvoorstel neemt u dan gerust contact met ons op.
Neem contact op